מה זה להיות צלם טוב

  • by

שואלים את עצמכם מה זה להיות צלם טוב? זאת שאלה שאם נכניס עכשיו 10 צלמים לחדר ונשאל את השאלה הזאת, לכל אחד מהם תהיה תשובה אחרת.

אבל להיות צלם טוב זה לא רק שליטה במצלמה, זה עוד כמה דברים שהצלם צריך לדעת ולהכיר, במיוחד שמדובר על צילום ברית מילה, כי צילום אירועים הוא שונה מכל סוג אחר של צילום בגלל שקיימת דינמיקה של הצלם עם בעלי האירוע ועם האורחים.

להיות צלם טוב זה לדעת למצוא את היופי ואת הדברים המיוחדים דווקא במקומות הכי לא צפויים ולהצליח ללכוד את הדברים המיוחדים האלו בתמונה.

מה זה להיות צלם טוב

בשביל להגדיר מה זה להיות צלם טוב צריכים קודם להבין על איזה נישה של צילום מדובר, הרי אי אפשר להשוות סוגי נישות שונים בהתאם לצילום.

כל נישה של צילום יש לה אכויות שונות, אם נשווה צילום של חיות מחמד שבו הצלם צריך באמת לאוהב את מה שהוא מצלם לנישה של צילומי ספורט שבהם צלם צריך להיות כל הזמן מרוכז, מפוקס ומאוד מהיר והכל במטרה לקבל את התמונות המיוחדות ביותר.

אבל בתוך כל אלו יש כמה תכונות חופפות בין צלמים, הבאנו את התכנות שחופפות בין כל הצלמים שהן אלו החשובות ביותר במציאת צלם לברית באור יהודה ויעזרו לכם להבין אם מדובר על צלם מקצועי וטוב לאירוע שלכם.

התכונות הנדרשות בשביל להיות צלם טוב

יצירתיות ודימיון

צילום זאת אומנות, וכמו כל אומנות היא דורשת מוח יצירתי וחשיבה שונה ממה שכולנו רגילים אליה, צלם יצירתי צריך לדעת להסתכל על משהו פשוט ורגיל או אפילו משהו יוצא דופן ולדעת לפרש אותו בדרך שלו ולהביא את הפירוש שלו לדברים האלו בתמונה מיוחדת.

קומפוזיצה היא הכל בצילום, הקומפוזציה הנכונה היא המפתח להשגת התמונה הטובה והמיוחדת ביותר, כל צלם טוב צריך לדעת ולהכיר סוגים שונים של קומפוזיציות, שאותן קומפוזציות ינחו אותו ואלו הן הדרך הטובה והמיוחדת ביותר להצליח ולצלם בצורה אומנותית.

לשים לב לפרטים הקטנים

צלם טוב צריך לדעת לשים לב לפרטים הקטנים, כלומר לדעת לשים לב לרמת התאורה במקום, רמת התאורה באוזר בו הוא רוצה לצלם יחד עם הקומפוזוציה הנכונה שאלו יחד עובדים בהרמוניה הם יצרו את התמונה המושלמת.

האלמנטים המרכזיים שמרכבים צילום מיוחד :

תאורה

הרכב (וישלוב של אלמנטים)

להביא סיפור בתונה

רגש

אפילו הפריט הפשוט ביותר שיש בתונה , אם מקפידים על בדיקות האלמנטים אפשר ללכוד אותם ולהצליח להביא תמונה מאוד מיוחדת ואת התצלום המושלם.

צלם לברית מחיר זול

סבלנות וגמישות

לא משנה כמה הצלם ינסה לשלוט בדברים שקורים סביבו, יש דברים שפשוט דורשים סבלנות וגם התאמה לתנאי השטח.
יש ימים שהאור לא תמיד ישחק לטובת הצלם, צלם אומנותי וטוב יצליח למצוא את כל החסרונות בתור יתרונות ולצלם תמונות עם צלילות, וצלם מקצועי ידע דבר חשוב, שהוא לא ליחסוך בקליקים (במיוחד בעידן הדיגיטלי שאפשר בקלות לעשות המון תמונות) הוא יצלם כמה שיותר תמונות בשביל להביא את התמונה הטובה ביותר, כזאת שבאמת תספר סיפור, תהיה מיוחדת ותיזכר לעוד המון שנים.

לכן, הצלם צריך להיות סבלני ולהמתין לרגע הנכון להצליח לצלם את התמונה המושלמת וגם להיות גמיש ולהתאים את עצמו לסיטואציות שקורות ולתנאי השטח.

במיוחד בצילום ברית מילה זאת משימה הרבה יותר מורכבת, שמדובר על צילום ברית מילה קיימת בעיה בגלל שהתינוק בוכה המון, אין אחד שרוצה תמונה של תינוק בוכה, במיוחד לא האמא, שלא יזכיר לה רגעים קשים בהם לא יכלה להתמודד והרגישה את הכאב של הילד.

לתוך הסבלנות נכניס מעל הכל את הלקוח הישראלי, להתמודד עם הלקוח הישראלי זאת משימה בפני עצמה, ואם מדובר על אירוע הצלם צריך להתמודד לא רק עם בעלי האירוע, אלא גם עם האורחים הלחוצים ועם המגבלות של אולם האירועים.

תשוקה

הכל מתחיל בתשוקה, ואפשר לענות על השאלה "מה זה להיות צלם טוב?" רק באמצעות מילה אחת והיא תשוקה.

שיש צלם שנלהב לצלם דברים, שנלהב לחפש את הרגעים המיוחדים שיש בכל אירוע הוא זה שיצליח לענות על כל הדרישות של כל אחד ויצליח להביא את התמונה הטובה והמיוחדת ביותר, אז מי באמת הצלם הטוב ביותר, זה שיש לו את האהבה הלא נגמרת ליצירה, הצלם שמצליח להמשיך עם התשוקה שלו גם אחרי עשרות שנים של צילום, כזה שמתלהב בכל צילום ברית מחדש כאילו זאת הפעם הראשונה, בשונה מצלמים שעבורם צילום ברית זה עוד יום עבודה.