בחירת מוהל לברית

אחרי לא מעט פעמים שכבר עברתם כאן באתר ואתם כבר יודעים את כל מה שצריך על בחירת צלם לברית בחולון, יש עוד כמה דברים שאתם צריכים להכיר לפני שאתם חוגגים ברית מילה.

אחד הדברים החשובים ובעלי המשמעות הגדולה ביותר הוא בחירת המהול.

בחירת מוהל לברית היא אולי ההחלטה החשובה ביותר שאתם צריכים לעשות, יש לה משקל גדול מאוד, לא רק מבחינת הנושא הכירורגי אלא גם מבחינת הלכה, צריך שהברית תהיה בצורה נכונה ומדויקת, יש המון השלכות לברית מילה שהיא לא כשרה ולא לפי ההלכה.

הרבה מאוד הורים לוקחים את הנושא של בחירת מוהל לא ברצינות שדרושה לכך, ולעומתם יש הורים רבים שבוחרים את המהול שלהם לברית אחרי המון בדיקות קפדניות שגם הם הופכות את התהליך של בחירת מוהל להרבה יותר מורכב עבורם.

בחירת מוהל לברית

לכן, חשוב מאוד שתדעו איך לבחור מוהל בצורה הנכונה והבטוחה ביותר.

אבל לפני שניכנס לכל התהליך הזה, כדאי לדעת כי ברית מילה זה תהליך פשוט מאוד וכמעט ואין סיבוכים בכלל והסיכון הוא נמוך מאוד, אז אם הייתם לחוצים לרגע, אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שכל התהליך יעבור בצורה תקינה וחלקה.

בחירת מוהל לברית – איזה מוהלים קיימים בישראל

בעבר ברית מילה היא תהליך שהיה מבוצע אך ורק על ידי מוהל מוסמך ובזמן האחרון התחיל בישראל בעיקר בקרב הקהל החילוני משהו חדש של ברית מילה תוך כדי הרדמה, או ברית מילה ללא הרדמה שאלו נעשים על ידי רופא כירורג מוסמך, ככה שאותו רופא הוא שומר הלכה ובקיא בתהליך ההלכה והברית ומבצע את טקס הברית או בחדר סטרילי של בית החולים בו נערך הברית, או שיש כאלו שמבצעים את הטקס של הברית במרפאה פרטית.

למרות כל אלו יש רופאים שהם מוסמכים גם להיות מוהלים ומבצעים את טקס ברית המילה באולם אירועים, יש לכך המון יתרונות שתהליך כזה מבוצע על ידי רופא במיוחד אם מדובר על ברית מילה, למרות שאין לכך סיבוכים וזה תהליך שאנו בעם היהודי כבר מכירים אלפי שנים, עדיין יש יתרון לרופא שיודע ומכיר את כל התהליך של ביצוע ברית מילה.

בחירת מוהל לברית

השורות החשובות ביותר שאתם חייבים אבל חייבים לקרוא :

במדינת ישראל אין חוק שמחייב ומגדיר באופן ברור מי ראשי להיות מוהל ולבצע את טקס הברית, מה שגורם לכך שקיימים בישראל לא מעט כאלו המגדירים את עצמם כמוהלים למרות שהם ללא הכשרה בכלל, הם מחלקים כרטיסי ביקור ללא הרף שכרטיסים אלו מגדירים אותם ומציגים את עצמם בתור מוהלים.

לכן לפני שאתם רצים לבחור מוהל גם אם יש לו מאות המלצות מאנשים שאתם מכירים מהסביבה שלכם, אם אתם בוחרים מוהל, אתם לא מוותרים על בדיקה של אותו מוהל אם הוא מופיע כמוהל מוסמך מטעם משרד הדתות.

לרשימת המוהלים של משרד הדתות לחצו כאן ובדקו על אותו מוהל מי הוא והאם קיימת לו הסמכה, בנוסף בקשו  לראות את התעודה המסמיכה את אותו מוהל ותהיו בטוחים שאתם בוחרים נכון.